Пошук по сайту

Анонси подій

Архів новин

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
5056795
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
7835
9903
63725
4906236
196226
352423
5056795

Ваш IP: 35.172.165.39
17 серпня 2019 20:58

Обговорили зміни до перспективного плану формування ОТГ Вінницького району

По питанню об’єднання    територіальних  громад   Вінницького    району відповідно до моделі  Перспективного плану формування територій громад Вінницької області відбулася робоча нарада під керівництвом  першого заступника голови Вінницької облдержадміністрації Андрія Гижка та голови Вінницької райдержадміністрації Михайла Демченка з сільськими, селищними головами та головами ОТГ.

Фахівці Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону,  взяли участь  в обговоренні змін до перспективного плану формування  територій громад Вінницького району.  Олег Левченко, директор Центру, а також радники з децентралізації – Євген Шаповалов, місцевих фінансів – Інна Святна та Віталій Швець – з муніципальних послуг,  пояснили  учасникам зустрічі окремі аспекти створення спроможних громад на території Вінницького району. Як відомо, нещодавно  Кабінетом Міністрів був затверджений проект перспективного плану формування ОТГ у Вінницькій області,   і, відповідно до внесених змін, в цілому по регіону, пропонується створити 68 ОТГ, які  за економічними показниками будуть спроможними.

Під час зустрічі, у якій взяли участь  представники  профільних структурних підрозділів Вінницької ОДА, РДА, а також  сільські голови та актив Вінницького району,  експерти навели розрахунки економічної спроможності перспективних ОТГ. Адже за новими  змінами до плану, пропонується об’єднання двох ОТГ – Сокиринецької та Лука-Мелешківської в одну.

Перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко зауважив, що саме держава несе відповідальність за те, щоб мешканці усіх громад, після об’єднання мали можливість рівного доступу до надання послуг в ОТГ та пропорційного розподілу фінансів між населеними пунктами ОТГ. Тому  при розгляді документів, стосовно надання та затвердження висновків щодо відповідності Конституції та Законам України проекту рішення сільської ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад, обласною державною адміністрацією детально  аналізуються та враховуються усі фінансові аспекти. Також зазначив, що сприймає будь-який формат перемовин, готовий прийняти участь в зустрічах та фахових дискусіях щодо обговорень формування ОТГ Вінницького району. Зазначив, що головною метою при створенні ОТГ та впровадженні реформи децентралізації є підвищення рівня життя населення та соціально-економічного розвитку населеного пункту.

Олег Левченко наголосив на  важливості дотримання  методики формування спроможних громад, адже за цим стоїть глибока аналітична робота,  низка фахових консультацій та досліджень. Проектування  підтримано  групою урядових експертів  з огляду на створення в області об’єднаних громад, що будуть успішно розвиватись у майбутньому. В ході обговорення експерти надали  представникам ОТГ відповіді на запитання стосовно саме такої конфігурації території та навели аргументи з огляду на фінансову, інституційну та демографічну спроможність. За новими пропозиціями до плану створення ОТГ у Вінницькій області, пропонується менша кількість, але більш потужних громад. Так, Сокиринецька ОТГ є слабкою сільською громадою. За даними фінансового аналізу, в перспективі, громада втратить  частину надходжень до місцевого бюджету від сплати акцизного податку, такі зміни передбачені законом, хоча на сьогодні біля 50% надходжень ОТГ має саме від цього виду податку. Відтак, Сокиринці зможуть  забезпечити  тільки фінансування ДНЗ та апарату ради. Але ж у громаді  до сьогодні  не створено ЦПМСД, на це теж потрібні кошти. Крім того,  ОТГ має низький рівень власних надходжень до бюджету від сплати  земельного податку. Разом з тим, Лука-Мелешківська ОТГ, що знаходиться поряд із Сокиринцями – більша та потужніша і об’єднання цих територій дасть сталий  економічний ефект. Безперечно, Вінницький ЦРМС тільки рекомендує та роз’яснює громадам стан справ, адже люди мають бути обізнаними з перевагами спроможності своєї території, тож слово за громадою та депутатами обласної ради, що мають ухвалити проект перспективного плану, – пояснив Євген Шаповалов.

«Якщо будуть певні конструктивні  ініціативи та фінансові цифрові пропозиції з боку сільських рад щодо внесення змін до моделі Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, районна державна адміністрація надаватиме  підтримку щодо організації зустрічей для вирішення зазначених питань. Адже лише успішне завершення реформи децентралізації дасть змогу завершити решту важливих реформ, які проводяться в країні Урядом за підтримки Президента України», - сказав голова райдержадміністрації Михайло Демченко.

 


 

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.